Białko białku nie równe

Czy jest możliwe, że środowiskowe czynniki rakotwórcze nie spowodują u nas raka, jeżeli nie sięgamy po pewien rodzaj produktów spożywczych??

A czy jest możliwe, że przez większość naszego życia jesteśmy jednak narażeni na małe dawki substancji promujących rozwój nowotworu, ale ten się nie rozwija, dopóki nie zaczniemy jeść  nieodpowiednich pokarmów??

I wreszcie pytanie najważniejsze : CZY MOŻEMY KONTROLOWAĆ RAKA ZA POMOCĄ ODŻYWIANIA??

We wszystkich badaniach i eksperymentach, o których pisałam tutaj wykorzystywano KAZEINĘ ( która stanowi 87 % białka w mleku krowim).

Logicznie więc byłoby zapytać: czy białko roślinne, testowane w powyższy sposób również spowoduje inicjację, i promocje nowotworu tak jak zostało to udowodnione w przypadku odzwierzęcej kazeiny??

Przebadano pod tym kątem m.in. gluten ( białko przenne) i białko sojowe. Efekt był następujący: u szczurów na diecie złożonej w 20 % z białka sojowego  lub pszennego nie wykształciły się ogniska rakowe.

Co więc zostało odkryte???

BIAŁKO ROŚLINNE POZOSTAJE BEZ WPŁYWU NA INICJACJĘ I PROMOCJĘ NOWOTWORU.

NIEDUŻE SPOŻYCIE BIAŁKA ZWIERZĘCEGO OBNIŻA INICJACJĘ NOWOTWORU, CO WAŻNE JEDNAK ZBYT DUŻE SPOŻYCIE BIAŁKA ZWIERZĘCEGO ( W ILOŚCI WIĘKSZEJ NIŻ ZAPOTRZEBOWANIE DANEGO ORGANIZMU) PROMUJE ROZWÓJ NOWOTWORU PO JEGO INICJACJI.

W przypadku wspomnianych przeze mnie badań – czynnikiem promującym rozwój raka było białko mleka krowiego- kazeina. Składniki żywności pochodzenia zwierzęcego zwiększały rozwój nowotworu, podczas gdy składniki odżywcze pochodzenia roślinnego zmniejszały go.

Przypisy:

T. Colin Campbell , Thomas M. Campbell 2004 : The China study, str s.68- 74

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s