Naturalne sposoby na migrenę i ból głowy

Ból głowy to przykra dolegliwość, której doświadczył przynajmniej raz w życiu każdy z nas. Miliony Polaków uskarża się na tzw. napięciowe bóle głowy. Jeżeli ta dolegliwość dotknęła także i Ciebie, doskonale zdajesz sobie sprawę jak wielkie to cierpienie. Jak można pomóc?? Na pewno nie popularną tabletką przeciwbólową!

UWAŻAJMY NA TABLETKI

Mając bardzo silny ból głowy często tracimy koncentrację i wręcz rzucamy się na tabletkę z paracetamolem ( w lżejszym przypadku) lub ibuprofenem ( w trudniejszym przypadku) z nadzieją, że przyniosą natychmiastową i długotrwałą ulgę! przyznać muszę, że popularne leki przeciwbólowe ulgę przynoszą często i to w stosunkowo szybkim czasie, ale… No właśnie, ale to nie jest rozwiązanie istoty sprawy! Sięgając po środki przeciwbólowe częściej niż 2 razy w tygodniu narażamy się na ryzyko polekowego bólu głowy. W taki oto sposób powstaje błędne koło: uzależniamy się od środków przeciwbólowych przy ciąłgym powstawaniu bólów utrzymujących się ze zmiennym natężeniem, ale w systemie ciągłym ( przez cały dzień).

Dodatkowo popularne leki przeciwbólowe ( paracetamol, ibuprofen, kwas acetylosalicylowy) często prowadzi do uszkodzenia nerek lub wątroby.

WSŁUCHAJ SIĘ W SWÓJ ORGANIZM

Nawracające bóle głowy to najczęściej sygnał alarmowy od Twojego organizmu : HEJ, ZWOLNIJ TROCHĘ!! Zwykle są to dolegliwości typu napięciowego, początkowo mają charakter epizodyczny, ale z czasem stają się naszą codziennością. Osoby, których dotyczy ten problem całkiem nieświadomie są przeciążone stresem, obowiązkami. Często są to ludzie bardzo ambitni,  to perfekcjoniści. Trudno im znaleźć czas na relaks! Nie  umieją powiedzieć pracy ” nie” i wyjść na spokojny spacer z psem. Zamiast dać organizmowi chwilę wytchnienia, odskoczni od codziennym obowiązków w każdej wolnej chwili nadrabiają „braki” w pracy, w domu przy praniu, sprzątaniu, gotowaniu… Takie osoby muszą nauczyć się odpoczywać.

Bóle głowy mogą też oczywiście towarzyszyć różnym schorzeniom, najczęstsze z nich to  nadciśnienie czy cukrzyca. W każdym przypadku należy dążyć do wyjaśnienia ich natury i leczyć przyczynę powstania.

NATURALNE METODY NA MIGRENĘ

Zamiast biec do apteki po kolejny Apap możesz spróbować automasażu twarzy ( o czym wkrótce) czy  ćwiczeń relaksacyjnych ( joga, tai chi czy medytacja).

Można także napić się kawy z dodatkiem łyżki soku  cytrynowego. Kofeina rozszerza naczynia krwionośne i rozluźnia mięśnie. Witamina C obecna w soku z cytryny dodaje energii.

Masaż wykonany zamoczonym w gorącej wodzie ręcznikiem pomaga w łagodzeniu bólu głowy pochodzącego od kręgosłupa.

Olejek miętowy naniesiony na skronie działa jak tabletka przeciwbólowa!

Pomoże nam również bieganie! Równomierny wysiłek fizyczny łagodzi migrenę i pozwala się zrelaksować!

Koić potrafią także dźwięki. 56 %  uczestników badań nad wpływem muzykoterapii na bóle głowy stwierdziły, że ich dolegliwości w znacznym stopniu ustąpiły!

Co wybieracie?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s