Oceń swój jadłospis ( TEST)

Jeżeli czujesz się ciągle zmęczony, miewasz silne bóle głowy i mięśni, czujesz się przygnębiony lub miewasz silne wahania nastroju w pierwszej kolejności zajmij się uporządkowaniem swojego jadłospisu!

Odpowiedz sobie na następujące pytania:

  • Czy jesz wystarczająco dużo warzyw i ( w mniejszej części) owoców?

Zaleca się spożywanie 5 porcji warzyw na dobę ( większość źródeł zaleca także 5 porcji owoców, ale ja daleka jestem od  propagowania tak cukrzycogennych takich idei). Żadna inna grupa pokarmów nie dostarcza nam tylu niezbędnych składników odżywczych- witamin, minerałów oraz przeciwutleniaczy. Większość z nas nie pokrywa zapotrzebowania na powyższe substancje nawet w 50 %.

  • Czy spożywając produkty zbożowe, jesz produkty pełnoziarniste?

Produkty z pełnego ziarna są bogatym źródłem magnezu, pierwiastków śladowych, witamin z grupy B oraz błonnika. To kluczowe substancje pomagające osiągnąć w organizmie stan homeostazy ( równowagi).

  • Czy spożywasz wystarczającą ilość NNKT – nienasyconych kwasów tłuszczowych we właściwych proporcjach?

Ludzki organizm potrzebuje dwóch rodzajów NNKT, są to kwasy Omega- 3 oraz Omega- 6. Spożywanie zbyt dużej ilości kwasów Omega- 6 w stosunku do Omega-3 zaburza równowagę organizmu i doprowadza do stanów zapalnych.

JEŻELI NA KTÓREKOLWIEK Z PYTAŃ ODPOWIEDZIAŁEŚ PRZECZĄCO, ZMIANA ZAWARTOŚCI TWOJEGO TALERZA POWINNA BYĆ W NAJBLIŻSZYM CZASIE TWOIM PRIORYTETEM!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s