5 rzeczy, które zapisz na kartce przed wizytą u dietetyka

Większość z Pacjentów, którzy do mnie trafiają przychodzi na wizytę nieprzygotowanych. Dlatego pomyslałam, ze napiszę Wam jak skutecznie przygotować się do wyzyty w poradni żywieniowej, po to aby czas, który tam spędzicie nie upłynął na wypełnianiu papierków zamiast na rozmowie i doradztwie żywieniowym.

1. weź ze sobą listę AKTUALNYCH BADAŃ. Możesz też skontaktować się z wybranym przez siebie dietetykiem telefonicznie jeszcze przed spotkaniem, by dowiedzieć się, jakie badania powinieneś mieć ze sobą na wizycie ze względu na Twój stan zdrowia

2. Pomyśl o chorobach występujących w rodzinie, zapisz niepokojące symptomy zdrowia, zwróć uwagę na swoje samopoczucie, częstość i rodzaj wyprożnień, stan włosów i paznokci, problemy trawienne.

3. Przygotuj 3-dniowy dzienniczek żywieniowy( spis posiłków, pór posiłków   Oraz wypitych płynów itp) dzięki czemu będzie możliwe określenie atwoich preferencji żywieniowych, ulubionych smaków

4. Jeżeli będziesz miał wykonywany pomiar na analizatorze, postaraj się nic nie jeść 3 godziny wcześniej.

5. Przygotuj listę pytań- dobry dietetyk powinien z łatwością na nie odpowie.

Pamiętaj! Jeśli jesteś w ciąży, masz rozrusznik serca lub endoprotezę albo cierpisz na epilepsję – KONIECZNIE – koniecznie powiedz o tym dietetykowi.

😀

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s