Czy Twój organizm oszalał?

Czy twَj organizm oszalał? Czy zdarza ci się czasem, że tracisz nad soba kontrolę? Wydaje ci się, że zaraz oszalejesz? W twojej głowie kłębią się rَżne uczucia, nagle wpadasz w złość i wyładowujęsz ją na tych, ktَrych akurat masz pod ręką, po czym już następnej chwili zapodasz chciałam czarną dziurę, wybuchasz płaczem i domagasz się zrozumienia, pocieszenia i wsparcia? Nadchodzi cię podły humor, jesteś smutna, zatroskana i nawet nie wiesz dlaczego? Gorzej sypiasz i zachodzi się pamięć?

Takie zachowania odbija się na Tobie, Na twojej rodzinie, relacjach z bliskimi, na pracy zawodowej, wypoczynku i prowadzeniu fajnego życia. Być może,tak jak wiele innych kobiet, bagatelizujesz swoje dolegliwości, więc prَbujesz je ignorować albo jakoś się do nich dostosować? Może sama siebie winisz, czujesz się głupsza i mniej warta? Jeśli tak się dzieje, chcę cię zapewnić, że nie są to oznaki szaleństwa, a ty nie jesteś winna, głupia ani gorsza. Opisano dolegliwości są bowiem dość rozpowszechnione wśrَd kobiet, zwłaszcza w przedziale wiekowym od trzydziestego piątego do pięćdziesiątego piątego roku życia, gdy poziom hormonَw ulega zmianie, pojawiają sięobjawy PMS, fazy przed klimakteryjnecznej albo klimakterycznej. Nie jesteś więc jedyna, bo ponad 80% kobiet doświadcza wyraźnych wahań nastrojَw i dolegliwości fizycznych.

Jeśli kobieta ma wahania nastrojَw, nie jest to objawem jej własnej słabości albo braku charakteru. Weźmy na przykład: jeśli kobieta choruje na cukrzycę albo cierpi na zaburzenia tarczycy, idzie do lekarza, rozpoczyna kurację, bierze insulinę albo hormony wspierające pracę tarczycy i nie czuję się z tego powodu winna.

Kiedy jednak mamy do czynienia z objawami depresji, stanami lękowymi albo niepokojem, wiele kobiet odczuwa wstyd. Nadszedł więc czas żeby przestać się wstydzić i zająć się jedną z najważniejszych przyczyn tego, że czujesz się tak fatalnie.

Mَwię oczywiście o twoich zaburzeniach hormonalnych. Mam jednak dla Ciebie dobrą wiadomość : istnieje rozwiązanie twoich problemَw.

Jest nią odpowiednia dieta 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s